Досвід через чвертьстоліття
(Історія і сьогодення)

1 жовтня 2022 року МЦ «Призма Он» виповнюється 25 років. Але історія цього медичного центру почалася набагато раніше.

2 квітня 1962 року у сім’ї молодих лікарів Бабич Ніли Іванівни та Бориска Олексія Семеновича на 2-му поверсі Хмельницького міського пологового будинку за адресою вул. Кам'янецька, 76, народився син Віктор. Коли він прийшов у цей світ, його дбайливо прийняли руки акушерки Пугачової Надії Тарасівни. Цього року 20 жовтня будемо святкувати її славний 104 день народження.

Просмотреть галерею изображений на:
https://prizmaon.com/pro-nas#sigProId351aee1af0

 Професійний шлях новонародженого був визначений з дитинства: щоправда, батько бачив сина пульмонологом, а мати — акушером-гінекологом. Закінчивши Хмельницьку середню школу № 17, Віктор вступив на лікувальний факультет Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова. Ще навчаючись в Інституті він таки вирішив піти стопами матері, бо це ж так захоплююче — бути свідком народження нових життів!

 Першу сестринську практику та інтернатуру пройшов у Хмельницькому міському пологовому будинку. У 80-х роках минулого століття у цьому закладі працювали чудові спеціалісти, завдяки яким і формувався професійний світогляд майбутніх лікарів акушерів-гінекологів — головний лікар Онишко Віктор Юхимович, завідувач кафедри акушерства і гінекології професор Григоренко Петро Петрович, доцент Юзько Олександр Михайлович, завідувачі пологових відділень Неєзжала Герміна Олександрівна і Романюк Світлана Василівна, завідувач гінекологічного відділення Жилко Олександра Іванівна, завідувач відділення патології вагітних Колеснікова Валентина Іванівна, завідувач відділення пренатальноі діагностики Галайко Олександр Павлович.

 

Просмотреть галерею изображений на:
https://prizmaon.com/pro-nas#sigProIdf3e7cd82ed

 

У 90-х роках ХХ ст., після проголошення державної незалежності України, було засновано багато підприємств і закладів, зокрема медичних. Медичний центр «Призма Он» Віктор Бориско започаткував у 1997 році й очолює досі. Основним напрямком роботи він обрав дві улюблених спеціальності: акушерство і гінекологія та ультразвукову діагностику, адже здорові жінки є запорукою щасливих сімей — тим фундаментом, на якому базується сильна та незалежна держава. Завдяки підтримці головного лікаря Якубовського Анатолія Феліксовича був укладений договір оренди на приміщення у жіночій консультації N2 по вул.Зарічанській, 30. За цією адресою медцентр пропрацював до грудня 2018 року.

 

Просмотреть галерею изображений на:
https://prizmaon.com/pro-nas#sigProIdb2a6386e0e

 

Сьогодні «Призма Он» розташовується у новому будинку по вул.Панаса Мирного, 1/2.

Історія МЦ «Призма Он» тісно пов‘язана з історією акушерсько-гінекологічної служби міста Хмельницького. Першими акушерами-гінекологами у ньому стали досвідчені лікарі Хмельницького міського пологового будинку: Бабич Ніла Іванівна, Пресліцька Діна Петрівна, Гончарук Алла Гнатівна. Лікарями-анестезіологами були: Кібіцький Олександр Дмитрович, Полевий Анатолій Гнатович, Банас Олександр Григорович (працює досі), Панченко Валерій Олександрович. Вів консультативний прийом відомий на всю область онкохірург, онколог-мамолог Грінберг Борис Ісакович. Працювали у медичному центрі також відомі на Хмельниччині лікарі: Жилко Олександр Львович (головний спеціаліст з акушерства і гінекологіі ДОЗ ХОДА), Іщук Георгій Антонович (головний спеціаліст з акушерської анестезіології ДОЗ ХОДА, зав. відділення анестезіології і реанімації ХМПЦ), Ропотан Андрій Григорович (головний лікар ХМПЦ у 2006—2022 рр.), Галайко Олександр Павлович (зав.відділення пренатальноі діагностики ХМПЦ), Притуляк Лариса Вікторівна (заступник директора КНП ХОЛ з акушерства і гінекологіі, керівник ХОПЦ), Герич Олена Хомівна (к.м.н., асистент кафедри ПАГ ФПДО). 

Просмотреть галерею изображений на:
https://prizmaon.com/pro-nas#sigProId1d73da706b

 

Продовжують працювати Пархоменко Світлана Миколаївна, Рогозянська Оксана Валеріївна — відомі у місті лікарі акушери-гінекологи з величезним досвідом практичної роботи.

Сьогодні продовжують славні традиції попередників Пажава Русудан Отаріівна (лікар акушер-гінеколог), Меснікович Тетяна Сергіівна (лікар акушер-гінеколог, УЗД), Лісова Юлія Станіславівна (лікар акушер-гінеколог), Зубатюк Катерина Володимирівна (лікар онколог-маммолог).

Очолюють наш колектив Бориско Віктор Олексійович — головний лікар, Мокрицька Лариса Михайлівна — заступник головного лікаря з акушерства і гінекологіі, Живора Вадим Сергійович — керівник анестезіологічної служби, Бориско Оксана Петрівна — старша медична сестра медцентру.

 

Просмотреть галерею изображений на:
https://prizmaon.com/pro-nas#sigProId5de44dcb50

 

Серед складових успішної діяльності — 25 років досвіду та хорошої репутації у пацієнтів, багатопрофільність, висока кваліфікація медперсоналу, сучасне діагностичне обладнання експертного класу, індивідуальний підхід та сімейна атмосфера для наших пацієнтів, зручний запис до лікарів на діагностику та лікування у форматі 24/7, комплексні програми планування, ведення вагітності та пологів, спостереження у післяпологовому періоді, профілактичні обстеження жінок та чоловіків.

У 2006 році МЦ «Призма Он» став переможцем акції «Народний бренд» у номінації кращий у Хмельницькому медичний заклад та лауреатом загальнонаціонального конкурсу «Вища Проба». 

 

Просмотреть галерею изображений на:
https://prizmaon.com/pro-nas#sigProId03838edec0
 

Наша мета — піклуватися про здоровʼя пацієнтів, досягати належних результатів у найефективніший спосіб. Надійне, зручне (за принципом one step clinic) та комплексне надання медичної допомоги — у пріоритеті для нас.

Чим сьогодні відрізняється МЦ «Призма Он» від інших закладів?

Колись Онишко Віктор Юхимович на одній із пʼятихвилинок сказав дуже мудрі слова: «Алоку треба мати у голові…» (для необізнаних Aloka — це один із провідних японських виробників медичної діагностичної апаратури).

І в нас вона є — це акушерсько-гінекологічний досвід у третьому поколінні. Сподіваємося, що і наступні покоління продовжать нашу справу.