На жаль, це може статися з кожною. За власним бажанням чи за показами, очікувано або зовсім неочікувано, медикаментозно чи хірургічно... Ніхто не застрахований і буває, що попередити аборт неможливо.
Хочу розвіяти декілька самих розповсюджених міфів про аборт (переривання вагітності). 

Міф1 Пеший аборт викликає непліддя в майбутньому.
Хоч перший аборт, хоч десятий - вірогідність розвитку непліддя є, але вона надто низька.

Міф 2 Ембріон відчуває страх і больові відчуття під час переривання.
За даними Британської королівської асоціації акушерів-гінекологів - ембріон не відчуває біль до 24 тижнів вагітності, а саме сприйняття мозком болю формується вже після народження. Тому, логічно, що ембріон не може відчувати страх чи біль.

Міф 3 Аборт збільшує ризик розвитку раку молочної залози.
Є багато переконливих наукових робіт, що були проведені останніми роками, які встановили, що у жінок після аборту ризик розвитку раку молочної залози такий самий як і в загальній популяції жіночого населення ( а взагалі - кожна 12 жінка в світі хворіє на рак молочної залози).

Міф 4 Для здоров'я краще народжувати, ніж робити аборт.
Необґрунтоване твердження, враховуючи, що вагітність і пологи - процеси складні і майже непередбачувані.Вагітність не оздоровлює і не омолоджує, і взагалі, не вважається лікувальним заходом). І тому виношувати вагітність з метою зберегти здоров'я, але за відсутності бажання стати батьками - така собі історія.
Народжувати чи ні - це особисте рішення кожної жінки!
Наше (лікарів) завдання - провести правильно маніпуляцію, донести достовірну інформацію про можливі ризики і ускладнення, забезпечити подальше планування сім'ї після аборту.