Цікаві факти про яйцеклітину:
Яйцеклітина - найбільша клітина людськогоорганізму, її видно неозброєним оком
Кожна яйцеклітина несе в собі половину набору хромосом - 22 аутосоми і одну статеву Х хромосому і це завжди Х. При злитті з сперматозоїдом(який теж має 22 аутосоми і одну статеву Х або У хромосому) - формується ембріон з каріотипом 46 ХХ(дівчинка) або 46 ХУ(хлопчик).
Яйцеклітина знаходиться в фолікулах яєчників, число фолікулів закладається ще внутрішньоутробно і до народження дівчинки їх число сягає близько 1млн, а до віку першої менструації їх залишається близько 400 тис.і тільки 1% з них в майбутньому дозріє і сформує зрілу яйцеклітину.
Кожен менструальний цикл в ріст вступає декілька десятків фолікулів, але домінантним, який вміщує в себе зрілу яйцеклітину, здатну до запліднення, стає тільки один.
Від регулярної роботи яєчників і овуляції залежить менструальний цикл. З віком запас яйцеклітина стає меншим і настає менопауза (середній вік 49-51р.)
Після овуляції яйцеклітина живе максимум 24 години, тобто протягом місяця всього 24 години, коли відбувається запліднення.
Число яйцеклітин з віком стрімко зменшується.
Зовнішні фактори, які зменшують число яйцеклітин -куріння, алкоголь, стреси, недосип, операції на яйниках ітрубах.
Прийом КОК, стимуляція овуляції не знижує і зберігає запас яйцеклітин.
Препаратів для збереження запасу яйцеклітин не існує.
Вік-основний фактор, який впливає на якість і на кількість яйцеклітин. Чим ми старші тим вищий ризик неправильного розприділення хромосом, що знижує шанси на вагітність і підвищує ризик викидня в І триместрі вагітності.
Єдиний спосіб зберегти свої яйцеклітин на майбутнє - виконати їх заморозку (витрифікація).