УЗД - чудовий метод діагностики в гінекології без якого ми, гінекологи, вже не уявляємо свого звичного прийому і постановки остаточного діагнозу. За допомогою УЗД ми можемо виключити патологію яєчників/матки і фіксувати циклічні зміни в роботі жіночого організму (овуляція і відповідність товщиниі структури ендометрію і роботи яйників). Гінекологи рекомендують, залежно від ситуації, проводити УЗД в різні дні менструального циклу. Давайте розберемось чому так?
2-5 день МЦ - оцінюємо відторгнення ендометрії. В ці дні ендометрій виглядає як тоненька світла лінія товщиною не більше 5 мм, в яйниках - антральні фолікули 3-8 мм (кожен з яких теоретично може стати домінантним).


9-13 день МЦ - оцінюємо товщину ендометрії (7-12 мм, при невідповідності можна запідозрити гіперплазію Е), однорідність (включення у вигляді білих плям - так виглядає поліп чи злуки), структура (має бути "тришаровим"). В яйниках візуалізуємо 1 фолікул, розмір якого значно відрізняється від інших і може бути від 10-17 мм.
19-22 день МЦ - дуже важливий день циклу, адже саме у ці дні при 28-денному циклі ендометрій переходить у фазу секреції і готується до імплантації ембріону. В цю фазу ендометрій в нормі 8-15 мм, має однорідну структуру, виглядає більш світлим, як у першій фазі. В яйнику на місці домінантного фолікула ми бачимо або округлий утвір з сітчастою структурою або залишки домінантного фолікула у вигляді"зірочки"-це і є жовте тіло.
Чекаємо Вас на консультацію у гінекологічном умедичному центрі "Призма Он"