Актуальний пост для багатьох жінок, враховуючи запитання в дірект та на прийомі, на тему контрацепції під час лактації (грудного вигодовування).
Почну з того, що ГВ не забеспечує нас від небажаної вагітності. У жінки немає менструації і це ускладнюється тим, що вона навіть не уявляє коли ж у неї настає овуляція (а вона настає ще за 2 тижні до менструації) - ідеальна умова для настання вагітності. В практиці надто часто зустрічаються молоді годуючі мами, які приходять на прийом вже "глибоко вагітними" навіть і не підозрюючи про це.

Які методи конрацепції можна виконистовувати при ГВ?

  • бар'єрна контрацепція - презерватив - самийпростий і безпечний варіант, який не має впливу на жіночий організм і її молоко. Його перевагою, на відмінувід інших методів, є ще додатковий захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
  • гормональна контрацепція доступна в декількох варіантах:
    •таблетки (міні-пілі) - вміщують в себе лише 1 гормон - гестаген в мінімальному дозуванні, який немаєвпливу на грудне молоко. КОК при ГВ протипоказані!
    •підшкірний імплант з гестагеном (можна виконистовувати до 3-х років).
  • ВМС, яка вміщує гормон (Мірена, Джайдес) - надійним метод, який дозволений піж час лактації, але має свої особливості і протипокази. Використовується 5 років.
  • ВМС без гормонального компоненту - не має впливу на організм жінки в цілому, та не впливає на кількість і якість грудного молока. Термін використання 5 і більше років.
  • Сперміциди - свічки, крем, гель, пінка.....які пагубно впливають на сперматозоїди. Метод забезпечує достатньо низький рівень надійності ( можливо через незручність у використанні і невиконання парою усіх правил). Також ці препарати можуть викликати небажані місцеві реакції (алергічні реакції - зуд, печія і т.д.).